Krótkie podsumowanie dnia #hahard , wybrane znaleziska:

Chińczycy wtargnęli do Indii? Wojsko zaprzecza

Tapir Gao, przewodniczący Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) w stanie Arunachal Pradesh, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o wtargnięciu chińskich żołnierzy do dystryktu Anjaw. Ślady obecności chińskiego oddziału odkryto we wsi Sangalam, położonej około stu kilometrów od granicy oddzielającej oba państwa.

Na udostępnionym przez polityka nagraniu widać pospiesznie zbudowany drewniany most nad strumieniem Doimru Nullah i ślady pobytu dużej grupy ludzi.

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5121057/chinczycy-wtargneli-do-indii-wojsko-zaprzecza/

Jedna z najgłupszych decyzji z kampanii wrześniowej 1939 roku

We wrześniu 1939 roku polskie lotnictwo znacznie ustępowało Luftwaffe. Większość maszyn była przestarzała. Dowództwo zaś potrafiło wyznaczyć pilotom zupełnie bezsensowne misje. Jedną z nich było rzucenie myśliwców do walki z czołgami. Skutki okazały się opłakane.

https://www.wykop.pl/link/5120969/jedna-z-najglupszych-decyzji-z-kampanii-wrzesniowej-1939-roku/

Chcieli zregenerować grasicę, cofnęli zegar biologiczny

Badania na niewielkiej grupie ochotników po raz pierwszy przyniosły wyniki, które można uznać za odwrócenie działania zegara epigenetycznego. W ramach badań prowadzonych przez uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) dziewięciu zdrowych ochotników przez rok przyjmowało koktajl złożony z trzech ogólnie dostępnych leków – hormonu wzrostu i dwóch leków przeciwcukrzycowych. Późniejsza analiza genomu wykazała, że średni wiek biologiczny uczestników badani zmniejszyl się o 2,5 roku. Oznaki odmłodzenia zauważono również w układzie odpornościowym badanych.

https://www.wykop.pl/link/5120961/chcieli-zregenerowac-grasice-cofneli-zegar-biologiczny/

Kto odpowiada za rzeczy zostawione w szatni?

„Nie odpowiadamy za rzeczy zostawione w szatni”. Z taką oto tabliczką spotkał się zapewne niejeden z nas. Czy ma ona jednak oparcie w przepisach? Czy przedsiębiorca może w taki sposób uwolnić się od odpowiedzialności za zgubioną lub zniszczoną kurtkę, którą u niego zostawiliśmy?

https://www.wykop.pl/link/5120681/kto-odpowiada-za-rzeczy-zostawione-w-szatni/

Rosja spłaci długi syberyjską tajgą

Indie dadzą Rosji 1 mld dolarów kredytu na rozwój Dalekiego Wschodu. Rosja zwróci kredyty wycinając lasy na… Dalekim Wschodzie. (…) Indie: „Dzisiejsze oświadczenie o przyznaniu kredytu będzie dla nas platformą startową dla dalszego rozwoju na Dalekim Wschodzie”

https://www.wykop.pl/link/5120313/rosja-splaci-dlugi-syberyjska-tajga/

Chwedoruk: Historia dostała od polityków pigułkę gwałtu

Do wyborów chodzą częściej Janusze i Grażyny niż gimbaza, do której nie trafi przekaz historyczny inny niż ten formułowany przez kulturę masową. Dodajmy, że to nie gimbaza jest winna, a ci, którzy ją tak wykształcili. „Dla nowych polityków historia jest ważna… historia kredytu mieszkaniowego”

https://www.wykop.pl/link/5120213/chwedoruk-historia-dostala-od-politykow-pigulke-gwaltu/

Polska to raj dla finansowych krętaczy. Ponad połowa Polaków nie wie,co to debet

Ofiary Amber Gold, spłukani frankowicze, emerytalna bieda i spirale zadłużenia. Wiele z problemów polskiego kapitalizmu wynika z niewiedzy. (…) Problemy z kredytami we frankach mogłyby mieć znacznie mniejszą skalę, gdyby… Polacy wiedzieli cokolwiek o ekonomii i finansach (…)

https://www.wykop.pl/link/5120207/polska-to-raj-dla-finansowych-kretaczy-ponad-polowa-polakow-nie-wie-co-to-debet/

dr Leszek Sykulski o kondycji współczesnego człowieka

Czy Polska przeszła z postkomunizmu w postmodernizm? (…) Na naszym horyzoncie czai się nowoczesny totalitaryzm używający zaawans. technologii do kontrolowania ludzkości. (…) Hierarchia potrzeb Maslowa dziś: „Ilość zjedzonych burgerów jest wartością większą od ilości przeczytanych książek”

https://www.wykop.pl/link/5120069/dr-leszek-sykulski-o-kondycji-wspolczesnego-czlowieka/

Gołda Tencer: Żyd Żydowi robi krzywdę. Oni zgotowali nam piekło [WYWIAD]

To nie miasto Warszawa zniszczyło Teatr Żydowski, to nie Ministerstwo Kultury. To nasi bracia zniszczyli. Dziedzictwo żydowskie zostało sprzedane. W miejscu, gdzie tętniło życie, gdzie stał teatr, teraz jest parking – z Gołdą Tencer rozmawia Magdalena Rigamonti.

https://www.wykop.pl/link/5120209/golda-tencer-zyd-zydowi-robi-krzywde-oni-zgotowali-nam-pieklo-wywiad/

Rusza budowa gazowego połączenia ze Słowacją

6 września ruszyła budowa polskiej części gazociągu pomiędzy Polską a Słowacją. Koszt? 521 mln zł za 59 kilometrów. Inwestycja jest ważną częścią budowy regionalnego korytarza gaz. łączącego północ z południem. Planowane są również prace nad budową gazociągów łączących Polskę z Ukrainą oraz Czechami

https://www.wykop.pl/link/5119287/rusza-budowa-gazowego-polaczenia-ze-slowacja/

Potężna inwestycja Volkswagena w Poznaniu. Roboty będą budować nowy model auta

Robotyzacja i modernizacja zakładu Volkswagen Poznań. VW zainwestuje w tym i przyszłym roku łącznie 2 mld zł w rozbudowę i unowocześnienie zakładów w Wielkopolsce. Montaż 450 nowych robotów na wydziale spawalni ma zwiększyć poziom zautomatyzowania budowy karoserii z obecnych 42 do 80 proc.

https://www.wykop.pl/link/5118949/potezna-inwestycja-volkswagena-w-poznaniu-roboty-beda-budowac-nowy-model-auta/

Gazprom i Rosnieft nie radzą sobie w Arktyce

Władze rosyjskie krytykują postępy Gazpromu i Rosnieftu w Arktyce. Mają zmienić prawo, by przyspieszyć poszukiwania węglowodorów z pomocą większej konkurencji. Spółki te otrzymały 69 koncesji poszukiwawczo-wydobywczych, ale nie spieszą się z odkryciami ze względu na małą konkurencję i duży obszar…

https://www.wykop.pl/link/5118941/gazprom-i-rosnieft-nie-radza-sobie-w-arktyce/

Polecam przeglądanie mojego tagu #hahard

#polityka #mirkoreklama #historia #ekonomia #energetyka #geopolityka