Takiej rekomendacji się nie spodziewałem, ale dla mnie jest całkowicie zrozumiała

Leszek Żebrowski:

POCHWAŁA KRZYSZTOFA KARONIA.
Chodzi oczywiście o książkę „Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej” (Warszawa 2018). Rzadko się zdarza, aby rzecz napisana mogła zrobić tak wielkie wrażenie na czytelniku. Na mnie ta książka takie wrażenie zrobiła. Naprawdę polecam – nie do „przeczytania” (bo to w tym przypadku nic nie znaczy), ale do starannego studiowania.
Jest to systematyczny, „lekki” w formie wykład akademicki, gotowy program dla studentów nie na rok, ale na cały tok studiów. To opisane dzieje myśli ludzkiej, jej wzloty i wreszcie upadek, czyli historia antykultury z ostatnich stu kilkudziesięciu lat, zjawisko wynaturzenia, kojarzone nieodłącznie z marksizmem (dla nas, szczególnie doświadczonych – socjalizmem we wszelkich jego odmianach, bolszewickiej i „nazistowskiej”). Bez zrozumienia tego, co zebrał i udostępnił nam Autor, nie sposób zrozumieć, co się wokół nas dzieje i dlaczego.
To nic, że uważny czytelnik będzie miał różne uwagi, dla jednych czegoś za mało, dla innych konkretna rzecz nie tak jest opisana. Na tym polega wymiana myśli i inspiracja – gdybyśmy wszyscy tak samo myśleli i mieli takie samo, czy też podobne zdanie w danych kwestiach, to byłaby jednostajność i po prostu uwiąd intelektualny.
Polecam nasz kanał: Wyklęci tv

POCHWAŁA KRZYSZTOFA KARONIA. Chodzi oczywiście o książkę „Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej” (Warszawa…

Publiée par Leszek Żebrowski sur Samedi 27 juillet 2019

#4konserwy #karon #zebrowski #marksizm #marksizmantykulturowy #historia